Skúsite raz, skúsite znova. Domáce pivo.

Každý, kto si skúsil domáce pivo urobiť doma neobanoval. Domáce pivo by si mal skúsiť urobiť každý, kto patrí medzi milovníkov piva. Domáce pivo sa dá najjednoduchšie vyrobiť z mladinového koncentrátu, náročnejší spôsob výroby domáceho piva je z jačmeňa a chmeľu. V našom E-shope: Domáci-pivovar.sk Vám ponúkame celý rad mladinových koncentrátov na výrobu domáceho piva.

Ako začať s domácim pivom?

Na začiatku budete potrebovať  trpezlivosť , chuť a trochu šikovnosti, aby sa Vám domáce pivo vydarilo, avšak nie je to nič zložité. Najjednoduchší spôsob pre začiatočníkov je príprava piva z mladinového koncentrátu. Na túto prípravu si jednoducho vyberiete mladinový koncentrát z druhu piva, ktorý Vám najviac chutí, prípadne môžete vyskúšať aj netradičné pivo z rôznych kútov sveta. V našom e-shope Domáci-pivovar.sk nájdete široký výber mladinových koncentrátov.

Čo budem potrebovať?

Ak sa rozhodnete s domácim pivom začať a zvolíte si jeho prípravu z mladinového koncentrátu, nezabudnite, že ešte budete potrebovať: vodu, pivné kvasnice, kvasný cukor a set na výrobu domáceho piva, tzv domáci mikropivovar.

Ako na prípravu domáceho piva?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt beerPríprava domáceho piva je veľmi jednoduchá. Keď budete mať všetko potrebné nachystané, tak nezabudnite preskočiť veľmi dôležitý prvý krok. Týmto krokom je poriadne všetko vyčistiť, resp. všetko čo príde do kontaktu s pivom. Tento krok je veľmi dôležitý, preto, aby sa Vám pivo nepokazilo ešte predtým ako si z neho stihnete odchlipnúť. Domáci pivovar a nástroje na varenie neumývajte drsnými povrchmi, aby sa v nich neurobili ryhy (mohli by sa v nich množiť škodlivé baktérie).

Tak, keď ste absolvovali túto očistu kuchyne, môžete sa pustiť do „varenia“.

V mladinovom koncentráte, pod viečkom nájdete na aký objem piva je koncentrát vyrobený. Potom neexistuje nič jednoduchšie, iba všetky „ingrediencie“ spolu spojiť v správnom poradí.

Postup pri výrobe domáceho piva sa môže mierne líšiť, avšak potrebné je dodržať nasledujúce kroky:

  • Nezabudnúť: vyčisť všetko čo príde do kontaktu s pivom,
  • Zohriať zavretý mladinový koncentrát v hrnci s teplou vodou (bude mať lepšiu konzistenciu),
  • Pridať aspoň 2-3 l vody do domáceho pivovaru,
  • Naliať mladinový koncentrát do kvasnej nádoby,
  • Doliať objem vody na požadovaný objem budúceho domáceho piva,
  • Rozmiešať kvasnice v pohári vody a pridať do zmesi,
  • Pridať kvasný cukor do celej zmesi, (približne 1 kg na 23 l piva),
  • Zavrieť viečko kvasnej nádoby, a umiestniť na chladné a tmavé miesto,
  • Po 1-2 týždni nafľaškovať domáce pivo,
  • Po 2-3 týždňoch ochutnať domáce pivo.

Podrobný postup na výrobu domáceho piva nájdete na našej stránke: Domáci-pivovar.sk.

Tak už naďalej neváhajte a vyskúšajte si domáce pivo uvariť v pohodlí domova. Určite to neostane pri jednej várke, ale takto pripravené domáce pivo si budete robiť tak často ako sa bude dať. Neostáva nám nič iné ako popriať: „Pivu zdar! „