Ako si vybrať ten správny pracovný stôl do malej pracovne?

V súčasnosti je trendom alebo lepšie povedané priam nutnosťou v dome, či byte zriadiť pracovňu, pretože v čoraz väčšej miere si nosíme prácu aj domov. Nemusí to byť plnohodnotná izba, ak máme menší byt postačí nám len malý kút, kde umiestnime ten správny pracovný stôl, počítač a stoličku a ideálne miesto pre prácu máme hotové. Nechajme sa inšpirovať ako správne vyriešiť dilemu malého priestoru a ako vybrať pracovný stôl tak, aby sme ušetrili priestor, ale zároveň zostal funkčný a mali sme dostatočné miesto na prácu. 

Rohové pracovné stoly, ideálne riešenie do malých priestorov 

Obdĺžnikový pracovný stôl

Typy pracovných stolov

Určite poznáte slovné spojenie pracovný kút, ktoré má svoju logiku, je viac než ideálne a praktické umiestniť pracovný stôl niekde do rohu miestnosti. Ak nám to podmienky dovoľujú, je vhodné zriadiť ho v blízkosti okna, aby sme cez deň mohli využívať denné svetlo. Riaďme sa základným pravidlom, že čím je priestor menší tým by mal byť nábytok do pracovne, alebo v našom prípade hovoríme len o pracovných stoloch menší a jednoduchší. Treba sa zamyslieť aj nad tým, aký veľký pracovný priestor potrebujeme. Niekto na prácu využíva len notebook iný zas potrebuje stolový počítač, a tak musíme myslieť na to kam umiestniť aj monitor, myšku, klávesnicu a samotný počítač. Samozrejme aj okolo stola potrebujeme dostatočný priestor pre pracovnú stoličku, tak aby sme z nej mohli pohodlne vstať a zároveň, aby nám v priestore nezavadzala a dalo sa okolo nej prejsť. Rohové pracovné stoly sú ideálnym riešením do každej pracovne, rohy sú predsa v každej miestnosti a tak nie je problém ich umiestniť aj mimo pracovne napr. v obývačke, či v spálni. Majú dostatočne veľkú pracovnú plochu, môžete si ho dokonca rozdeliť na časť s počítačom a časť, kde budete mať odkladací priestor na  dokumenty alebo napr. Tlačiareň.

Riešenia pre veľmi malé priestory 

Máme pre vás ešte ako bonus inšpiráciu ako vyriešiť pracovný priestor vo veľmi malých bytoch. Jednou z možností je použiť mobilný stojan na počítač, ktorý potom podľa potreby len prisunie k stolu kuchynskému alebo jedálenskému. Druhým zaujímavým priestorom, kde umiestniť pracovný stôl je skriňa, stačí ju len otvoriť, vysunúť pracovnú dosku s klávesnicou a máte pracovňu kdekoľvek v byte. 

Ďalšie zaujímavé informácie nájdete na https://worklife.sk.