Vyvarujte se nepořádku na kancelářském stole i vy!

Kancelářský stůl – ta část nábytku, kterou najdeme na každém pracovišti a současně i v každé domácnosti. Jeho primárním účelem je to, že nám umožňuje pracovat tehdy, když to nejvíc potřebujeme. Tento účel se však již rozšířil a často krát jsme svědky toho, že slouží i jako výborný odkládací prostor. Kancelářský stůl by však měl zůstat primárně jen pro práci. Poradíme vám několik jednoduchých triků, díky kterým bude váš štol vždy čistý a hezký!

I vám půjde práce od ruky díky pořádku na kancelářském stole

Bílý kancelářský stůl

Pořádek na kancelářském stole

Určitě to znáte i vy – jeden den máte práce nad hlavu, další den zase nevíte, co s volným časem. A právě ten volný čas se hodí tehdy, kdy to nejméně čekáte! Vraťme se však k podstatě věci. Když máte povinností nad hlavu a nevíte, co dřív, odráží se to i na pořádku na vašem pracovním stole. Kancelářský stůl už dávno není jen na kancelářskou práci, ale slouží jako skvělý odkládací prostor. A právě v tomto bodě dochází k tomu, že začnete ztrácet věci, nebudete moci najít to, co momentálně při práci potřebujete a začne se vám na stole kupit nepořádek. Chcete-li se tomuto stavu vyhnout, začněte praktikovat jedno zlaté pravidlo, které hovoří o tom, že poslední 3 minuty v práci strávíte tím, že si uklidíte váš kancelářský stolek. I když máte roboty skutečně mnoho, tři minuty z vašeho drahocenného pracovního času si určitě najdete i vy. Jak se říká – práce nemá nohy a jednoduše neuteče. A tři minuty nepředstavují až tak dlouhou dobu, proto je vždy lepší nechat si drobné povinnosti na další den. Určitě se vám bude lépe začínat pracovní den když budete vědět, že se ráno vrátíte do čistého a uklizeného prostoru. Toto pravidlo se v praxi velmi osvědčilo a mnoho lidí, kteří ho praktikují se staly dokonce mnohem výkonější. Čím dříve začnete, tím lépe pro vás.

Díky pořádku na kancelářském stole můžete ušetřit čas a věnovat se svým povinnostem

I soukromé povinnosti, jakými je například platba účtů, objednání k lékaři či vybavení jiné důležité věci bychom neměli odkládat na později. Pokud se stanete ve vaší práci výkonnější, tento ušetřený čas můžete věnovat vašemu soukromí. Z práce budete odcházet nejen s lehkou hlavou díky tomu, že jste si vybavili všechny pracovní povinnosti a máte čistý stůl, ale i díky tomu, že jste vybavili mnoho věcí z vašeho soukromí. Navštivte stránku https://worklife.cz/, kde najdete nabídku na kvalitní kancelářské stoly.