Kura na rôzne spôsoby

Kura a kuracie mäso je azda najviac obľúbený druh mäsa. AK neviete čo pripraviť na oslavu alebo nedeľný obed alebo ak vám príde neznáma návšteva, stavte na kura alebo inú kuracinu. Kuracie mäso majú zvyčajne radi všetci. Pripraviť však kura netradičným spôsobom môže byť niekedy namáhavé, ale určite nie nemožné. Kura na paprike, pečené kura s medom  a jablkom, kurací šalát alebo kuracie prsia na prírodno. Možností ako prichystať chutný a zdravý obed je naozaj viacero.

Pečené kura alebo radšej varené?

Pečené či grilované kura?

Chrumkavé kura z grilu

To ako pripravíte obed je na vás. Teda na kuchárovi, ktorý obed pripravuje. Ten rozhoduje o tom ako jedlo bude vyzerať a chutiť. Máte radi pečené kura, ale nebaví vás len obyčajné kura upečená v rúre s ryžou a kompótom? Tak skúste experimentovať a urobte novinku, pečené kura s medom a jablkom. Mohlo by sa zdať, že s medom bude jedlo sladké, ale opak je pravdou. Treba ho len vedieť správne dochutiť ostatnými koreninami a výborný obed je na svete. Takže treba si prichystať kura, ktoré buď budete piecť v celku alebo ho naporciujete na menšie kusy. Následne treba kura urobiť medovú marinádu. V tej sa bude nachádzať med, soľ, čierne korenie, sladká paprika alebo iné korenie, ktoré sa vám do tejto kombinácie hodia. Pri varení sa medze nekladú. Takže ak máte očistené kura a pripravenú marinádu, kura potriete marinádou, dáte na plech alebo do zapekacej misy, môžete okolo nakrájať jablka, ktoré urobia príjemnú sladkastú chuť. Hotovo. Skvelý a netradičný obed je na svete. Ako prílohu pokojne môžete zvoliť ryžu alebo ak máte radšej niečo netradičnejšie, spravte si šalát zo zeleniny alebo cestovinový. Šalát sa ku kuraciemu mäsu sa veľmi hodia.

Kuracie mäso počas celého roka

Kura je jednoducho potravina, ktorá sa dá jesť celý rok a na tisíc spôsobom, Dokonca sa kura a kuracie mäso odporúča jesť aj pri rôznych diétach, či už sú to diéty redukčné alebo diéty z zo zdravotných dôvodov. Dokonca je kuracie mäso veľmi prospešné aj v tehotenstve. Takže ak máte radi kura, pokojne sa ho nebojte naservírovať každému členovi rodiny.