Ubrousková technika – kreativita a odpočinek v jednom

Kreativita – slovo, ve kterém se mnoho lidí skutečně vyžívá. Popustit uzdu fantazii a vytvořit něco, z čeho se budeme těšit ještě dlouho je úžasným způsobem, jak si skutečně odpočinout. Slyšeli jste o ubrouskové technice? Ubrousková technika představuje způsob, pomocí kterého si do vaší domácnosti vytvoříte zajímavé předměty, které určitě nebude mít nikdo jiný. Jedná se o speciální způsob dekorování rôznyh předmětů – od porcelánu, přes textil až po výrobky ze dřeva nebo kovu.


Ubrousková technika – co budete potřebovat?

 

Ubrousková technika na volný čas

Pomůcky na ubrouskovou techniku

Pokud jste se rozhodli, že se do ubrouskové techniky pustíte, avšak nevíte jak na to, přinášíme vám rychly návod, ve kterém se nejprve zaměříme na vše, co budete potřebovat. Ačkoliv lze při aplikaci použít různé předměty podle vlastního uvážení, vždy budete potřebovat servítky s různými motivy, speciální lepidlo a předmět, který chcete touto metodou opracovat. Mezi dodatečné pomůcky patří například akrylové barvy, štětce, nůžky, barevný papír či houbičky, s nimi například běžně myjete nádobí. Je jen a jen na vás, co se rozhodnete vytvořit. Předměty najdete všude kolem vás a může se jednat například o květináče, talířky, krabičky v různých velikostech, dřevěné výrobky, kov, porcelán, svíčky či dokonce polystyren v různých velikostech a tvarech. Ubrouskovou technikou se dá opracovat dokonce i textil – stolní prostírání či dokonce i trička. Pokud však budete chtít určitou část textilu opracovat ubrouskovou technikou, vyberte si jen světlé oblečení. Ubrousková technika na textil je od té klasické mírně odlišná. Vzhledem k tomu, že se ubrousky na textilu fixujem nažehlením, budete potřebovat i speciální textilní lepidlo.

Jak správně na ubrouskovou techniku?


Pokud jste si shromáždili dostatek zajímavých ubrousků a ostatní pomůcky, pusťte se směle do toho! První krok spočívá v natření předmětu světlou barvou. Následně ze ubrousků vyberte tú část, kterou chcete použít a vystřihněte ji. Na místo, kam chcete servítku umístit, natřete lepidlo a přiložte vytvořený obrázek. Pro jistotu zkontrolujte, zda vám po přiložení obrázku k lepidlu nevznikly vzduchové bubliny či jiné nedokonalosti. Houbičku budete potřebovat v případě pokládky obrázků větší plochy – obrázky k lepidlu přitlačujte pomocí houbičky.
Základ představují kvalitní ubrousky. Pokud chcete, aby bylo vaše dílo nejen krásné, ale i kvalitní, navštivte https://www.tvojeharmony.cz/, kde najdete širokou nabídku nádherných ubrousků pro ubrouskovou techniku. Nebojte se ve vaší domácnosti vytvořit něco netradičního.