Kvalitné pečiatky

Pečiatky sú neodmysliteľnou súčasťou každej menšej či väčšej kancelárie. Jednoducho povedané, pečiatky nájdeme skoro v každom formálnom styku, či už ideme od notára, lekára alebo sme si práve niečo kúpili z internetového obchodu. Pečiatky sa nachádzajú skoro na každom dôležitom dokumente či doklade. Pečiatky dokážu ušetriť kopec času, pretože potrebné údaje nie je potrebné vypisovať ručne, ale iba jednoducho jedným pritlačením za pár sekúnd máte všetky informácie na papieri. Preto sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Máloktorý úradník, administratívny pracovník či majiteľ podniku si vie bez nich predstaviť fungovať.

Od pečiatok z bahna až po dnešné pečiatky

História výroby pečiatok siaha už do niekoľkých tisíc rokov pred Kristom. Prvé pečiatky sa začali používať v Indii a boli vyrábané z bahna. Na farebný otlačok sa používali farby, ktoré boli vyrobené z ovocia, rastlín, kvetov a kôry. Naši predkovia nimi pečiatkovali papier, textílie a iný materiál. Kvalitné pečiatky onlineNeskôr sa na výrobu pečiatok začala používať koža zvierat, ktorá sa vyrezala do tvaru otlačku pečiatky. Do tohto obdobia sa dá datovať základ pre vytvorenie súčasných pečiatok. Neskôr sa na výrobu pečiatok začala používať meď, oceľ alebo niektorá z liatín, výnimočne sa pečiatky vyrábali aj z dreva. Potom už prišli na výrobu pečiatok z gumy, dátuje sa to približne do obdobia pred 500 rokmi a to krátko po objavení Ameriky. Zistili, že zmes kaučuku a síry dokáže vytvoriť prvopočiatok gumy. Tento proces p. Goodyear nazval procesom vulkanizácia a dokonca si ho dať patentovať. Neskôr došlo k viacerým pokusom o vyrábanie pečiatok, až sa podarilo p. Dormanovi predať 4000 kusov pečiatok a založil tzv. prvú komerčnú výrobu pečiatok.  Neskôr sa na výrobu pečiatok začali používať  aj plasty. Postupom času sa začali objavovať viaceré druhy pečiatok, ako napríklad číslovacie, dátumové či reliéfne pečiatky.

V súčasnosti je na trhu viacero druhov pečiatok. Pečiarky od spoločnosti Alamex, s.r.o. poskytujú vysoký štandard. Vybrať si môžete zo širokej ponuky pečiatok, záleží len na Vás, aký typ potrebujete. Môžete si vybrať napríklad z číslovacích či dátumových pečiatok, klasických pečiatok, pečiatok do vrecka, pečiatok vyrábaných ekologicky či štýlových pečiatok pre ženy na skrášlenie každej kancelárie. Taktiež je na výber aj z plastového či kovového statívu. Na svoje si príde aj ten najnáročnejší zákazník. Nechajte si poradiť od odborníkov, čo by sa na Vašej pečiatke malo nachádzať a čo je lepšie radšej vynechať. Na internetovej stránke Alamex.sl si tiež môžete vytvoriť vlastný grafický návrh, aby ste videli ako bude Vaša pečiatka či pečiatky vyzerať.