Jak úspěšně předejít bolesti kloubů

O bolesti kloubů se dá toho napsat mnoho. Hodně o ní dokáží napsat zejména ti, kteří s ní již přišli do styku. Bolest kloubů rozhodně není procházka růžovou zahradou. Během svého života se s ní setká každý z nás. U někoho se jedná o bolest kloubů akutní, kterou způsobí virové onemocnění a do několika dnů ve většině případů zmizí. Někteří však tolik štěstí nemají a pokud s ní začnou bojovat jednou, tak prostě se jim tak jednoduše nepodaří se jí zbavit.


Tipy proti bolesti kloubů

Pokud se vám tedy nepodaří bolesti kloubů po překonání nemoci zbavit, patříte mezi ty, kteří budou muset této bolesti čelit. Dlouhodobá bolest kloubů se nazývá chronická, při níž je nezbytná návštěva lékaře. Nebudeme však předbíhat, v následujícím textu vám přinášíme tipy, které vám pomohou bolest kloubů omezit, případně se jí zbavit úplně.

  1. Už při jakémkoliv náznaku bolesti kloubů navštivte lékaře. Pokud vám bolest kloubů nepřejde do 3 dnů, určitě návštěvu lékaře neodkládejte. Při včasném stanovení diagnózy a nasazení léčby se nemusí jednat o nic vážného.
  2. Neignorujte signály, která vám vaše tělo vysílá. Pokud vás některá část těla bolí, okamžitě přestaňte s prováděním určité činnosti, která vám tuto bolest způsobuje. V mnoha případech se jedná o klouby.bolest kloubu na celem tele
  3. Pokud vás začne bolest kloubů trápit, pátrejte po příčině, která ji způsobuje. Pokud vás klouby bolí jen při určité činnosti, snažte se provádění této činnosti omezit na minimum.
  4. Cvičte. Myslete však na to, že ani minimální, ale ani přehnaný pohyb není správný. Najděte si zlatý střed. Při cvičení zpevňujete svaly, zlepšujete držení těla a techniku. Pokud nemáte například správné držení zad, začnou vás bolet záda. Proto se snažte procvičovat tu část těla, která vás trápí.
  5. Nenamáhejte své tělo zbytečně. Pokud vás při cvičení v posilovně bolí například rameno, necvičte něj. Cvičte tú část, která vás nebolí. Poznejte své limity a nesnažte se je překonat, ne vždy to musí dopadnout tak, jak byste právě chtěli.

Existuje prevence před vznikem bolesti kloubů?

Ano, existuje. Tipy, které jste našli v našem článku představují tipy, které při jejich dodržování slouží i jako určitá forma prevence. I když se v tomto případě jedná spíše o tipy v případě cvičení či správného držení těla, snažte se je dodržovat. Dokážete se pomocí nich vzniku bolesti vyhnout, v případě pokud již nastala ji dokonce eliminovat na minimum.